معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری
جستجو
کتاب «علانیت و توسعه نیافتگی» چهارمین برگ نشست کتابخوانی دفتر برنامه ریزی را ورق زد. 1398/11/19
کتاب «علانیت و توسعه نیافتگی» چهارمین برگ نشست کتابخوانی دفتر برنامه ریزی را ورق زد.

«...تقدیم به دانشجویانی که فرق بین هشت و هشت و یک دقیقه را می دانند...» این جمله یکی از جملات بی نظیر مقدمه کتاب «کتاب عقلانیت و توسعه نیافتگی» نوشته دکتر سریع ­القلم؛ استاد دانشگاه شهید بهشتی می باشد. این کتاب در چهارمین نشست کتابخوانی دفتر برنامه ریزی روز پنجشنبه 17بهمن ماه توسط خانم زیارتی ارائه شد.

در آغاز نشست آقای سعدالدین، مدیرکل دفتر برنامه­ریزی، نوسازی و تحول اداری خواستار توسعه بیشتر چنین جلساتی شد که هم سبب رشد و توسعه فردی کارشناسان و هم بالندگی در سازمان می شود.

در ادامه خانم زیارتی، کارشناس برنامه ریزی به شرح مطالب مندرج در کتاب پرداخت. در این کتاب می خوانیم که در کشورهای جهان سوم، شهروند نسبت به جامعه بی تفاوت و طلبکار از حکومت است و سطح انتظارات افراد افزایش می یابد. در پارادایم مدیریت، فرد خود را مالک جامعه و بدهکار به جامعه می داند... در پایان نویسنده بر این باور است که کفته ترازوی علل توسعه نیافتگی، در داخل کشور سنگینی می کند و اصلاح در داخل باید شکل بگیرد.

در بخش دیگری از کتاب آمده است؛«...واقعیت این است که در طول تاریخ تلفیق انسان دوستی و معنویت با توسعه اقتصادی کمتر دیده می شود، اما در این زمینه دین مبین اسلام که هم راهنمای دنیوی انسان است و هم راهنمای اخروی، منطقی ترین و علمی ترین تلفیق را ارائه کرده است...»

پس از ارائه، پرسش و پاسخ و بحث پیرامون مطالب کتاب صورت گرفت.

تعداد بازدید: 267
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشانی معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی وتحول اداری استانداری : سمنان - بلوار بسیج - استانداری سمنان - معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی وتحول اداری استانداری.  تلفن: 2129181

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ريزي، نوسازي وتحول اداری استانداري می‌باشد.
Powered by DorsaPortal