معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری
جستجو
دوره آموزشی آشنایی با امور بانکی برگزار شد. 1398/11/07
دوره آموزشی آشنایی با امور بانکی برگزار شد.

دوره آموزشی تخصصی آشنایی با امور بانکی با حضور کارشناسان حوزه اقتصادی و مالی در استانداری و به­ صورت ویدئوکنفرانس در فرمانداری­های تابعه، با همکاری دفتر امور جذب و سرمایه­گذاری استانداری در روزهای دوشنبه 30/10/98 (مباحث ریالی) و چهارشنبه 02/11/98 (مباحث ارزی) در سالن مدیریت بحران برگزار شد.

دکتر همتی کارشناس امور ریالی بانک ملت و مدرس دانشگاه در جلسه روز دوشنبه درخصوص بخشهای مختلف اقتصاد ایران (کشاورزی، صنعت، خدمات، بازرگانی و ....) و طبقه بندی تسهیلات بانکب (گروه قرض الحسنه، گروه مشارکت، گروه مبادلات و گروه تعهدات) مطالبی را­ بیان کرد و سپس درباره هریک از انواع تسهیلات در زیرگروه­های مختلف توضیحاتی را ارائه نمود. وی در پایان به سوالات و ابهامات شرکت­کنندگان پاسخ داد.

در جلسه روز چهارشنیه نیز دکتر همتی معاون ارزی بانک صادرات در ابتدا توضیحاتی درخصوص مفاهیم و کلیات بانکداری بین المللی و انواع ارز (قابل تبدیل و غیرقابل تبدیل)، انواع حساب­های ارزی (قرض الحسنه، جاری،مدت دار) ارائه نموده و در ادامه به ابزارهای پرداخت وجه در معاملات بین المللی اشاره داشت. وی ضمن تشریح سوئیفت به عنوان معتبرترین و راحت ترین روش این نوع معاملات، درخصوص مزایای سوئیفت و انواع پیام های آن مطالب مفیدی رابیان نمود. در پایان نیز از مطالب سوالاتی را طرح و از شرکت کنندگان آزمون گرفته شد.

تعداد بازدید: 312
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشانی معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی وتحول اداری استانداری : سمنان - بلوار بسیج - استانداری سمنان - معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی وتحول اداری استانداری.  تلفن: 2129181

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ريزي، نوسازي وتحول اداری استانداري می‌باشد.
Powered by DorsaPortal