معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری
جستجو
برگزاری دومین نشست ستاد استانی برگزاری هفته پژوهش و فناوری 1396/08/27
به گزارش معاونت آموزش و پژوهش
برگزاری دومین نشست ستاد استانی برگزاری هفته پژوهش و فناوری

در این نشست آقای سعدالدین، جانشین رئیس ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری و مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری ضمن عرض خیرمقدم به اعضای جلسه بیان داشتند: عنایت به شعار تعیین شده در هفته پژوهش سال جاری مبنی بر «پژوهش تقاضامحور و تجاری سازی فناوری زیربنای تولید و اشتغال» و با توجه به نامگذاری سالجاری توسط مقام معظم رهبری به عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» و بر اساس سیاست های تعیین شده در ستاد استان، محور اقدامات انجام شده در هفته پژوهش باید اقتصاد مقاومتی با تأکید بر تولید و اشتغال باشد. سیاستهای 24گانه اقتصاد مقاومتی اعلام شده توسط مقام معظم رهبری از رویکرد جدیدی برخوردار است که مهمترین آنها توجه به دانش و فناوری و نقش آن در توسعه کشور می باشد. وی در ادامه با اشاره به تاکید رئیس جمهور محترم در امر پژوهش از جمله مقدس دانستن کار پژوهش و اینکه باید در بهبود زندگی مردم اثرگذار باشد افزودند برگزاری هفته پژوهش در استان یک کار ملی و مصداق بارز امر به معروف می باشد که همه دستگاه های اجرایی استان باید در برگزاری این هفته مشارکت و همکاری جدی تری داشته باشند.

جانشین رئیس ستاد استانی در ادامه یادآور شدند که با توجه به وجود مراکز آموزش عالی مختلف و دانشگاه های معتبر و ظرفیت های بسیارخوب تحقیقی و پژوهشی در استان، با هماهنگی انجام شده با استاندار محترم از این پس دستگاه های اجرایی استان موظفند حتی المقدور با استفاده از ظرفیت های مذکور نسبت به انجام تحقیقات و پژوهش های مورد نیاز خود توسط دستگاه های استان اقدام نموده و از انعقاد قراردادهای پژوهشی با سایر مراکز علمی خارج از استان خودداری نمایند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری با بیان اینکه اختصاص 1% بودجه هزینه ای بجز فصل یک و شش که قانون مشخص کرده است از بودجه دستگاه های اجرایی به امور پژوهشی به تنهایی کافی نمی باشد؛ افزودند باید باور کنیم که می توان با پژوهش مشکلات جامعه را حل کرد و برای مقابله با مشکلات و محدودیت هایی که در جامعه وجود دارد طرح های پژوهشی ارائه کرد و با کمک روش های علمی به رفع مشکلات پرداخت و پاسخ بسیاری از مشکلات با انجام پژوهش و تحقیق دست یافتنی است.

ایشان افزودند امروزه یکی از چالش های مهم ما در امر پژوهش فاصله ی بین پژوهش های انجام شده با نیازهای جامعه است. پژوهشها باید تقاضا محور و از متن مشکلات جامعه برخاسته باشد، ما امروزه چاره ای نداریم جز اینکه برای حل مشکلات جامعه به امر پژوهش و تحقیق علمی توجه کنیم.

تعداد بازدید: 437
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشانی معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی وتحول اداری استانداری : سمنان - بلوار بسیج - استانداری سمنان - معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ریزی، نوسازی وتحول اداری استانداری.  تلفن: 2129181

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به معاونت آموزش و پژوهش دفتر برنامه ريزي، نوسازي وتحول اداری استانداري می‌باشد.
Powered by DorsaPortal